V petek, 2. 12. 2022, je v šolski knjižnici potekalo literarno srečanje ob ponovni izdaji Lokarjeve novele Na pot, ki je tokrat prevedena še v angleški jezik. Srečanje sta pripravili Izidora Černigoj in Nataša Markič. Z glasbenimi točkami in recitacijami so dogajanje popestrili učenci, ki obiskujejo NIP Umetnost: Šolska produkcija in proslave, pod vodstvom Izidore Černigoj. Pogovor z ga. Ivano Slamič, ki je dobra poznavalka Lokarjevega opusa, je vodil g. Peter Avbar. Prevajalec omenjenega dela v angleški jezik, g. Kristjan Mavri, je izpostavil nekaj težav s katerimi se je pri delu soočil. Prisluhnili smo dvema krajšima odlomkoma po izboru prevajalca v angleškem jeziku. Ilustratorka Manca Blatnik in likovna pedagoginja ga. Nataša Rupnik, ki je knjigo tudi oblikovala, sta povedali nekaj besed o izboru barv, likovne tehnike in postavitve ilustracij v delu. V zaključku so učenci prebrali tri krajše odlomke iz dela Na pot. Sledila je pogostitev in sproščen klepet med udeleženci srečanja. Posebno zahvalo namenjamo učiteljema Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina, Poloni Repše in Anteju Radniču, ki sta pripravila naše učence za izvedbo glasbenih točk.

Zapisali:

Izidora Černigoj in Nataša Markič