MOBILNOST UČITELJEVKakovostna šola je v svet odprta

S projektom Erasmus + želimo učitelje opolnomočiti in jim omogočiti nova spoznanja v širšem evropskem prostoru. Mednarodna mobilnost ponuja strokovnim delavcem šole, da napredujejo v znanju tujega jezika in pridobijo nove kompetence za doseganje šolskih ciljev. Dolgoročni cilj, ki si ga je šola zastavila, je pri učencih negovati radovednost in dvom, težnjo po raziskovanju, odkrivanju novega in razumevanju, naravnanost k postavljanju vprašanj in kritični presoji. Ali povedano drugače: želimo vzgojiti aktivnejše učence. Da pa bodo učenci prevzeli aktivnejšo vlogo v procesu učenja, je nujno, da učitelji spremenijo lastno prakso poučevanja. To nas vodi k integraciji in implementaciji novih oblik in metod dela pri pouku ter k učinkovitejši uporabi informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Trajanje projekta: 24 mesecev

Koordinator: Darja Benčina

Več o dogodkih v okviru projekta lahko izveš na naslednji povezavi: Prispevki o projektu