Logopedija

Logopedija je na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina prisotna že vrsto let in zelo vpletena v celostno obravnavo otrok, ki jo šola nudi. Logopedsko delo poteka predvsem v obliki individualnih obravnav z učencem pa tudi kot prikaz logopedskega dela učiteljem, staršem in skrbnikom, ki potem vaje izvajajo doma ali v razredu in jih vpletajo v njihov vsakdan. Obravnava je usmerjena na posameznika in sledi potrebam, sposobnostim in interesom otroka.

Logopedske obravnave so osredotočene na preprečevanje in odpravljanje vseh vrst govorno-jezikovnih težav, ki se pojavljajo na področju izreke, jezika, ritma, tempa, glasu ter branja in pisanja. Na osnovi težav, ki jih učenec ima, je načrtovana ustrezna terapija. Pri tem so v uporabi didaktični pripomočki, igrače, igre in računalniški programi. V terapijo vpletamo elemente piktografske ritmike, funkcionalnega učenja, braingyma in raznih drugih metod, ki ustrezajo otroku, le-te pa so vpete v igro, tako da se učenci na obravnavah večinoma »igrajo«. Logopedska pisarna je opremljena z najrazličnejšimi materiali, igračami in igrami tako, da se lahko vsak učenec počuti dobro in pri obravnavah doseže čim več.

Na šoli trenutno logopedske obravnave izvajajo tri logopedinje, ki jih lahko kontaktirate preko elektronskega naslova.

Marijana Tomažič marijana.tomazic@os-ajdovscina.si

Tadeja Ličen tadeja.licen@os-ajdovscina.si

Polona Slokar polona.slokar@os-ajdovscina.si

(Skupno 1.370 obiskov, današnjih obiskov 1)