RN – Vključujoča šola – vključujoči fizični prostor

V razvojni nalogi je poudarek na medsebojnem povezovanju strokovnih delavcev pri skupnem razvijanju pedagoške prakse, usklajene z individualnimi potrebami in zmožnostmi otroka/učenca, ki temelji na formativnem spremljanju ter spodbuja optimalen razvoj posameznika.

Strokovni delavci bodo  v učni proces vključevali glas učenca, tako da bodo spodbujali aktivno vlogo otrok/učencev pri učenju, jih vključevali v sooblikovanje učnega procesa, jim omogočali medvrstniško sodelovalno učenje ter sooblikovanje fizičnega učnega prostora.

Učenec v vključujoči šoli rad prihaja k pouku, je radoveden, išče izzive, si upa, predlaga drugačne rešitve in načine učenja, vztraja, postavlja vprašanja, se dobro počuti, je zavzet, v učenju vidi smisel ter zaznava osebne in skupne dosežke ter prevzema odgovornost.