V sredo, 24.11.2021, so se predstavniki oddelkov od 4. do 9. razreda zbrali na prvem sestanku skupnosti učencev šole (SUŠ).

Glavni namen sestanka je bila volitev predsednika šolske skupnosti. Kandidatov je bilo kar precej in sicer so bili: Miha Plahuta, Mina Tudjina Perger, Žan Žvokelj, Gal Vidrih, Tai Blaško, Matija Vrčon in Brin Brecelj.

Po predstavitvi so se učenci skupaj s kandidati razdelili v štiri skupine, kjer so se pogovarjali o spremembah, ki jih želijo na šoli. Po predstaviti le-teh so sledile volitve. Volitve so potekale tajno.

Z največjim številom glasov je predsednica postala Mina Tudjina Perger, mesto podpredsednika pa je dobil lanskoletni predsednik Miha Plahuta.

Učencema iskreno čestitamo in želimo uspešno ter produktivno delo v šolskem letu 2021/22.

Mentorici Urška Čuk in Mateja Simčič