Končno sončen dan!

Petošolci smo ga izkoristili za pohod na Čaven. Zbrali smo se pred šolo, razdelili malico, pregledali ustrezno planinsko opremo, razložili potek pohoda in pravila varne hoje v hribe.  S seboj smo povabili starše in stare starše, ki so se vabilu z veseljem številčno odzvali.

Izpred šole smo se z avtobusom odpeljali na Predmejo, kjer smo začeli naš pohod do koče Antona Bavčerja na Čavnu. Vmes smo se ustavili na razgledni točki, kjer smo občudovali razgled na planoto Gora, Vipavsko dolino, vipavske griče Kras in morje.

Pri koči smo pomalicali in na travniku pred njo nabrali novih moči za spust.

Na glavni cesti Predmeja – Lokve nas je počakal avtobus in nas pripeljal nazaj v Ajdovščino.

Kar nekaj otrok je bilo na Čavnu prvič. Bilo je tako lepo, da smo se odločili, da na Čaven pridemo še kdaj.

Ob koncu so se starši in stari starši zahvalili za čudovit izlet, g. Ivan Terbižan pa je, poleg dobre organizacije pohoda, pohvalil še srčno kulturo, ki jo je občudoval pri vseh učiteljicah.

Učenci in učiteljice 5. razredov