Zdravljica, Lepa je dežela naša, Dan ljubezni, Črke čutne abecede, Sončna, Zgodba o prijateljstvu in še druge melodije in napevi so zadoneli pred ajdovsko Hišo mladih na ajdovskem Zborovskem bumu.

Območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov je letos potekala kot skupna akcija Javnega sklada za kulturne dejavnosti in Zavoda za šolstvo.

V Ajdovščini je nastopilo več kot 250 pevcev iz zborov OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, OŠ Šturje Ajdovščina ter podružnične šole Budanje, OŠ Otlica, OŠ Col in podružnice Podkraj ter OŠ Dobravlje in njenih podružnic Črniče in Vipavski Križ.

Skupni zbor so vodili Petra Habjanič Gregor, Ana Čelik Čibej, Anja Jurca in Igor Hodak, mlade pevce pa so poleg njih pripravljale še Kristina Škrlj Trošt, Mateja Soban in Nataša Valič.

Zbore sta na klavirju spremljala Franc Leben in Igor Hodak, na harmoniki Matija Vrčon, na bobnih pa Lan Alaimo.

foto: Matjaž Simonič