S knjižničarko Natašo Markič smo tokrat odstirali pot, ki vzbuja strah, negotovost, ranljivost, odtujenost, nerazumevanje. Dotaknili smo se vojne.
Vojna v Ukrajini je pri otrocih povzročila kup vprašanj in težkih občutkov.

Ker knjiga nagovori na poseben način, sem prosila za sodelovanje knjižničarko Natašo.
Kot vedno, je tudi tokrat pripravila zanimive aktivnosti, ki so učence spodbujale k razmišljanju. Začeli smo s preprosto pesmijo B. Gregorič, Moja mama se boji (in se obenem spomnili na svetovni dan poezije), nato smo poiskali vsak pri sebi svoje strahove. Od tu naprej pa smo prešli na vojno v Ukrajini ter strahove ukrajinskih otrok in mam. Nazadnje smo s knjigo L. Spilsbury, Svetovni spori,  iskali poti do miru.

S tankočutnim pogovorom nas je knjižničarka Nataša vodila skozi težke tematike ter nas opogumila za nadaljnje korake, za kar ji ISKRENA HVALA!

Učenci 9. in 11.r OPP NIS ter učiteljica Damjana Urh

Knjiznica-prostor-tankocutnosti-razumevanja-in-miru-ceravno-se-pogovarjas-o-vojni-3

Slika 1 of 4