V sredo, 6. marca 2019, je na šoli potekal drugi sestanek za predstavnike oddelkov od 4. do 9. razreda. Na sestanku smo govorili o tekočih zadevah na šoli ter učence obvestili o pomembnih datumih v sklopu 29. otroškega parlamenta.

Z učenci smo razpravljali o statusih športnika, šolski malici, o tablicah pri pouku, tematskih razrednih urah, poklicnem usmerjanju, projektu Erasmus+  in drugo. Sklepi in predlogi so bili posredovani učiteljem in vodstvu šole.

Ob zaključku sestanka so mladi parlamentarci predstavnike obvestili še o datumih medobčinskega, regijskega in nacionalnega otroškega parlamenta ter skupaj z njimi poiskali teme, o katerih bi v sklopu otroškega parlamenta razpravljali naslednji dve leti. Odločili so se, da na medobčinskem otroškem parlamentu predlagajo temo »marginalizacija«.