Skoči na glavno vsebino
Select Page

NPZ je zunanje preverjanje znanja učencev ob koncu prvega, drugega in tretjega obdobja osnovne šole. Postopek izvedbe NPZ zagotavlja vsem učencem enake možnosti pri izkazovanju znanja, saj se preverjanje izvaja pod enakimi pogoji in ob istem času za vse učence v državi.

Ob koncu prvega triletja se preverjanje na naši šoli ne izvaja. Ob koncu drugega triletja, v 6. razredu se znanje učencev preverja iz treh predmetov: slovenščine, matematike in angleščine, ob koncu tretjega obdobja, v 9 razredu pa iz slovenščine, matematike in  tretjega predmeta, ki ga izbere minister.

MIZŠ je 1. 9. 2023 objavilo sklep o izboru predmetov in določitvi tretjega predmeta, iz katerega se bo na posamezni osnovni šoli preverjalo znanje učencev 9. razreda z NPZ.  Za naše učence bo tretji predmet FIZIKA.

Datumi preverjanja:

  1. razred:
  • slovenščina: torek, 7. 5. 2024
  • matematika: četrtek, 9. 5. 2024
  • tuji jezik – angleščina: ponedeljek, 13. 5. 2024
  1. razred:
  • slovenščina: torek, 7. 5. 2024
  • matematika: četrtek, 9. 5. 2024
  • fizika: ponedeljek, 13. 5. 2024
(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost