Učenci 3. b smo skupaj z ostalimi tretješolci uredili in posejali gredico na šolskem vrtu z zelenjavo, zelišči in cvetlicami. Blitva in meta sta že dovolj zrasli, da smo ju lahko uporabili v kuhinji. V učilnici smo iz blitve in ostale zelenjave skuhali zelenjavno juho, iz različnih vrst mete pa smo pripravili okusen metin sirup s katerim se bomo odžejali v vročih dneh. Naučili smo se lupiti, rezati, sekljati, začiniti in pripraviti okusno hrano. Največje zadovoljstvo pa je to, da smo sami vzgojili zelenjavo in iz pridelanih sestavin samostojno skuhali okusen obrok. Kako je teknilo!

Učenci 3. b in učiteljica