V ponedeljek, 14. 10. 2024, smo se tretješolci in sedmošolci odpravili na jesenski športni dan na plaz Slano blato. Izpred šole smo se odpravili po pešpoti proti dvorani Edmunda Čibeja v Lokavcu. Tam nas je pričakal lovec Urban Troha, ki nam je predstavil svoje delo in pokazal lovsko opremo. S seboj je imel tudi svojega lovskega psa, nad katerim so bili učenci zelo navdušeni. Skupaj smo se povzpeli na plaz, kjer smo si ga nad betonsko pregrado lahko bolje ogledali in občudovali razgled na Ajdovščino in širšo Vipavsko dolino. Tam nam je lovec Urban povedal nekaj besed o nastanku plazu, zakaj plaz nosi takšno ime in nekaj zanimivosti glede sanacije. Imeli smo tudi čas za malico in druženje. Za tem smo se, polni lepih razgledov, vtisov in spoznanj, vrnili čez zaselke Lokavca nazaj proti šoli.