V podaljšanem bivanju smo tednu otroka, ki je potekal od 7. do 13. 10.2024, pod geslom Otrok, nepopisan list, posvetili precej pozornosti. Z učenci smo se pogovarjali o otroštvu in možnostih, ki jih imajo otroci v razvitem svetu, pa tudi o pomanjkanju, ki ga nekateri otroci občutijo po svetu.

Vsak učenec je iz papirja izdelal sebe, nekateri pa so oblikovali tudi svoj najljubši športni rekvizit in napisali sestavek, Otrok nepopisan list.  Z likovnimi prispevki otrok smo okrasili šolske panoje in na ta način živo obeležili teden otroka. Ob zaključku tedna smo izkoristili lepo vreme in z učenci slikali na asfalt pred šolo. Ob slikanju so se učenci različnih razredov pomešali med seboj in v vrstniškem druženju uživali dvojno.

Teden smo sklenili z lepimi željami za vse otroke sveta, ki smo jih zapisali na papir in v mislih razposlali po svetu.

Darja Zavec