V petek, 20. 9. 2024, sta se letos prvič družila partnerska razreda, prvi in peti b.
Pred tem so učenci v obeh razredih zbirali plastenke. Iz njih so petošolci s pomočjo učiteljice oblikovali lonček, v katerega so posadili poganjek sivke.
Petek so tako prvošolčki kot petošolci težko pričakovali. Po malici so odšli v atrij. S seboj so imeli lončke in sivkine poganjke, v atriju pa jih je čakala vreča zemlje.
Vsak petošolec si je izbral svojega varovanca iz prvega razreda, ki mu je pri delu pomagal.
Najprej so v lonček nasuli zemljo, nato s prstkom naredili luknjico in vanjo posadili sivko. Dobro so zalili in postavili na poličko.
Sedaj morajo to redno zalivati in če bodo dovolj skrbni, bodo imeli spomladi lepo sadiko sivke, ki jo bodo odnesli domov.
Partnersko druženje bomo ponovili že v tem tednu, ko bomo imeli skupni tehniški dan, kjer bodo spoznavali pomen ločevanja odpadkov in iz odpadne embalaže izdelali uporaben izdelek.

Marjetica Stopar