Za petošolce je prišel čas, ko smo se poslovili od podružnične šole v Lokavcu, saj bomo nadaljevali s šolanjem na matični šoli v Ajdovščini. Zadnje šolske dni smo si popestrili z vrsto dejavnosti, s katerimi smo ustvarili veliko lepih spominov. Pripravili smo dve torti in ju skrbno okrasili. Sledila je pravljično obarvana zaključna prireditev, na kateri je vsak razred predstavil svojo točko. Program je bil prežet z igro in smehom, saj smo se učenci pomerili v različnih pravljičnih izzivih. Prvošolci so svoje znanje preizkusili s sestavljanjem slik znanih pravljic, medtem ko so drugošolci ugotavljali naslove pravljic. Tretješolci so pokazali svojo ustvarjalnost z risanjem naslovnic priljubljenih zgodb, četrtošolke pa so metale kocko s pravljičnimi števili in iskale pravljice, povezane s temi številkami. Četrtošolci so se prelevili v prave pravljične junake s pomočjo rekvizitov in se predstavili v svojih domiselnih kostumih. Vsak uspešno opravljen izziv je bil nagrajen s ključem, ki odpira vrata učilnice višjega razreda, kar je bilo za učence še posebej spodbudno.

Po tekmovalnem delu je sledilo presenečenje. Učitelji so nam ob glasbeni spremljavi zapeli pesem Sreča na vrvici. Večer se je nadaljeval v prijetnem druženju ob okusni hrani in pijači.

Zadnji dnevi so minili v čarobnem vzdušju in verjamemo, da se bo pravljični duh nadaljeval tudi na matični šoli.

Petošolci