V soboto, 16. decembra 2023, je na naši šoli potekal drugi turnir v sklopu Primorskega osnovnošolskega pokala v šahu.

Navdušenje nad šahovsko igro je bilo očitno, saj se je na dogodek prijavilo kar 89 šahistk in šahistov, kar kaže na rastoči interes med učenci in učenkami.

Med udeleženci so se izvrstno odrezali tudi učenci OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, ki so s svojim znanjem in veščinami pokazali, da so pravi šahovski talenti.

Med njimi so tekmovali Timotej Pregelj, Patrik Troha, Lovro Blažko, Jernej Stibilj, Enei Kretič, Nejc Lemut, Petja Avbar in Lars Leban.

Ob koncu turnirja so najboljši prejeli zaslužene medalje, vendar pa je najpomembnejša nagrada zagotovo nova izkušnja, nova znanja in prijateljstva, ki so jih mladi šahisti pridobili na tej šahovski preizkušnji.

Iskrene čestitke vsem udeležencem turnirja, posebne pohvale pa našim nadarjenim šahistom, ki so s svojimi potezami izstopali na šahovnici.