V torek, 20. junija, smo se s prvošolci odpravili na težko pričakovani obisk Kekčeve dežele. V šoli smo že spoznali zgodbe dobrovoljnega pastirja Kekca, tete Pehte in lovca Bedanca.

Na sončni dan smo se peljali z avtobusom mimo Ljubljane do Kranjske Gore in nadaljevali pot mimo jezera Jasna. Z Bedanc busom pa smo se skrivnostno zapeljali v Kekčevo deželo. Hodili smo po vijugastih gozdnih stezicah, videli zanimive lesene pastirske bajte, gorske travnike in visoke gore, ki so bile ponekod še pokrite s snegom.

Zgodbe so spet oživele v vseh nas, mlajših in starejših. Pustili smo se popeljati v svet nagajivosti in hudomušnosti…

Ko smo se vračali proti domu pa so bili obrazi nasmejani, polni novih doživetij.

Povedali so: učiteljica, to je bil najboljši dan… 😉