14. aprila 2023 je osmošolka Ana Turk predstavila svoj knjižni prvenec Poletje v Mirisu. Svoj sto strani dolg roman je Ana označila kot zgodbo o prijateljstvu, ki je včasih na preizkušnji, a na koncu vedno zmaga. Mlada pisateljica bralcem ponuja morsko počitniško zgodbo, ki jo tkejo tri družine in predvsem njihovi otroci. Povezuje jih želja po druženju, zabavi, spoznavanju novih krajev, vmes pa je izstreljenih tudi nekaj ljubezenskih puščic. Za napeto zgodbo poskrbijo spopadi med Zgornjo in Spodnjo klapo, v katere poseže nadnaravno bitje, ki glavni junakinji prišepne sporočilo o miru. Ker ga ta sprejme in prenese svojim prijateljem, je konec srečen.

Če na plaži radi berete lahkotnejše knjige, ki dišijo po morju in soli, bo knjiga Poletje v Mirisu dobra izbira za vas. V šolski knjižnici je knjiga že na voljo.