Dan zlate knjige

17. septembra, na dan zlate knjige, so letošnji prvošolčki prvič obiskali šolsko knjižnico. Seznanili so se s pravili vedenja v knjižnici in ravnanja s knjigo. Prisluhnili so pravljici Peter Klepec, dobili izkaznice in si izposodili knjigo. Drugošolci so ob obisku šolske knjižnice ponovili pravila knjižničnega reda ter prisluhnili pravljici Peter Klepec.

(več …)

Pogovorne ure 2013/14

Popoldanske pogovorne ure za razredno stopnjo so ob 16.00, za predmetno pa ob 17.00.

  • 3. oktober 2013
  • 7. november 2013
  • 5. december 2013
  • 9. januar 2014
  • 6. februar 2014
  • 6. marec 2014
  • 3. april 2014
  • 8. maj 2014

 

RAZREDNA STOPNJA

 

RAZRED

UČITELJICA

KDAJ

KJE

1.A

Anita Gaberšček

četrtek ob 11:40

Matična učilnica

1.B

Saša Kravos

četrtek ob 11:40

Matična učilnica

1.C

Barbara Trošt

četrtek ob 11:40

Matična učilnica

2.A

Ksenija Benko

četrtek ob 11:40

Matična učilnica

2.B

Mateja Vuga /Tina Vižintin

sreda ob 11:40

Matična učilnica

3.A

Aleksandra Matjac

torek ob 10:50

Matična učilnica

3.B

Izidora Černigoj/Maja Bitežnik

četrtek ob 10:50

Matična učilnica

4.A

Katarina Dolgan

sreda ob 8:50

Učilnica pri drugem vhodu/stavba 2

4.B

Tina Marc

petek ob 10:50

Učilnica pri drugem vhodu/stavba 2

5.A

Marjetica Stopar

sreda ob 10:50

Učilnica pri drugem vhodu/stavba 2

5.B

Lilijana Rijavec

torek ob 8:50

Učilnica pri drugem vhodu/stavba 2

5.c

Katarina Likar

Sreda ob 10:50

Matična učilnica

1.,2. E

Valentina Volk

Četrtek ob 8:00

zbornica

4.,5.E

Ester Kovač Schlegel

Sreda ob 8:50

Matična učilnica

6., 8.,9E

Lucija Valič

Ponedeljek ob 10:00

Matična učilnica

DSP

Janja Valič

naknadno

Pisarna DSP

DSP

Irena Vidrih

Ponedeljek ob 8:50

Pisarna DSP

 

PREDMETNA STOPNJA

 

Razred

Učitelj/ica

KDAJ?

KJE?

6. a

Petra Kodre

sreda, 8.00

učilnica 15

6. b

Katja Leban

sreda, 10.50

učilnica 11

6. c

Tanja Čermelj

torek, 8.50

učilnica 5

7. a

Peter Čermelj

sreda, 8.50

učilnica 2

7. b

Nataša Bavčar

sreda, 9.40

učilnica 3

7. c

Nataša Čuk

torek, 10.50

pisarna

8. a

Peter Avbar

ponedeljek, 8.50

učilnica 13

8. b

Savina Božič

sreda, 11.40

učilnica 16

8. c

Nidja Tomažič

sreda. 9.40

učilnica 12

9. a

Nataša Rupnik

torek, 10.50

učilnica 17

9. b

Damijana Dolenc

ponedeljek, 10.50

učilnica 14

9. c

Darinka Mravlja

torek, 9.40

učilnica 8

Alenka Fakin

sreda, 11.40

zbornica 3

Klara R. Canzutti

sreda, 9.40

kabinet TJA

Zalka Bolčina

torek, 9.40

kabinet pri zbornici 3

Aleksander Lapajne

četrtek, 10.50

kabinet pri zbornici 3

Darja Vidmar

ponedeljek, 8.00

kabinet pri zbornici 3

Teodora Slokar

četrtek, 11.40

učilnica 10

Nataša Kolaković

ponedeljek, 9.40

učilnica 9

Sašo Žigon

ponedeljek, 10.50

kabinet MA-FI

Andrej Kogoj

petek, 10.50

učilnica 18

Petra Habjanič

sreda, 9.40

učilnica 6

 

Terezija Valič

petek, 9.40

kabinet DSP

 

Irena Vidrih

sreda, 9.40

pisarna DSP

Andrejka Repič

po dogovoru

Dnevi dejavnosti 2012/13

 

Pomen kratic:

  • KD – kulturni dan
  • ŠD – športni dan
  • ND – naravoslovni dan
  • TD – tehniški dan

 

1. do 5. razred ter Enota s prilagojenim programom

RAZRED

DEJAVNOSTI – SEPTEMBER

1.

Tetka jesen – ND, Ustvarjanje iz odpadnega materiala – TD

2.

Vinograd – ND, Pohod v Lokavec in kros – ŠD

3.

Dan zlate knjige – KD, Pohod na Planino – ŠD

4.

Jesenski kros in štafetne igre – ŠD

5.

Jesenski pohod na Golake – ŠD 27.9. 2012 (sobota)

1.- 3.E

Vinograd – ND, Tetka Jesen – ŠD

4. – 6.E

Plavanje ali kolesarjenje – ŠD, trgatev – ND

8.- 9.E

Dan zlate knjige – KD, trgatev – ND, plavanje in kolesarjenje – ŠD

RAZRED

DEJAVNOSTI – OKTOBER

1.

Ogled gledališke predstave ali filma – KD, Pohod do izvira Hublja – ŠD

2.

Ogled gledališke predstave ali filma – KD

3.

Gozd – ND

4.

V knjigah se skrivajo zakladi – KD, Pohod na Malo Goro in Čaven – ŠD (v primeru slabega vremena prestavljen na maj)

5.

 

1.- 3.E

pohod – ŠD, ličkanje – TD

4. – 6.E

Pohod v Vipavski Križ – ŠD, ličkanje – TD, gledališka predstava ali film – KD

8.- 9.E

Ogled proizvodnje v tovarni – TD, pohod v Vipavski Križ – ŠD, ličkanje – TD

RAZRED

DEJAVNOSTI – NOVEMBER

1.

Izdelovanje okraskov – TD

2.

Izdelki za šolski sklad – TD

3.

Izdelki za šolski sklad – TD

4.

Izdelki iz papirja in naravnih materialov – TD

5.

Zakaj piha veter (balon, zmaj) – TD

1.- 3.E

 

4. -6.E

Osebna higiena – ND   19.11. 2012, Izdelki za šolski sklad – TD

8.- 9.E

izdelki iz gline za šolski sklad – TD, Rojstvo, obdobje pubertete, osebna higiena – ND 19.11. 2012

RAZRED

DEJAVNOSTI – DECEMBER

1.

Praznovanje ob novem letu – KD

2.

Praznovanje ob novem letu (gledališka predstava) – KD

3.

Glasbena predstava – KD

Plavalni tečaj: 3. 12.- 14. 12.2012

4.

Hišica iz kartona – TD, Bližajo se prazniki – ND

5.

Ogled gledališke predstave – KD, Praznični december – TD

1.- 3.E

Gledališka predstava – KD, Igre na snegu – ŠD, izdelovanje okraskov – TD

4. – 6.E

Ob novem letu – KD,

8.- 9.E

Poslušanje orkestra v CD – KD, Izdelava novoletnih okraskov – TD,   Izdelava novoletnih voščilnic – TD,

RAZRED

DEJAVNOSTI – JANUAR

1.

Zimski pohod v Lokavec – ŠD

2.

 

3.

 

4.

Avto s pogonom na gumo – TD

5.

Hladno, toplo, vroče – hladilna torba – TD

1. – 3. E

 

4. -6.E

 

8. – 9.E

 

RAZRED

DEJAVNOSTI – FEBRUAR

1.

Knjiga – KD, Zdravje – ND 4.2. 2013

2.

Ogled šolskega muzeja in LJ gradu – KD   5.2. 2013 ob 9:00

3.

8. februar, naš kulturni praznik – KD

4.

Igre na snegu/orientacijski pohod – ŠD (ali marec)

5.

Tabor: vreme in meritve – ND, smučanje, plavanje – 3-je ŠD, 8. februar naš kulturni praznik/ spoznamo opero in opernega pevca – KD, spoznavanje kulturne dediščine: muzej – TD

1.- 3.E

Proslava ob kulturnem dnevu – KD

4. – 6.E

Izdelava izdelkov iz papirja – TD

8.- 9.E

 

RAZRED

DEJAVNOSTI – MAREC

1.

Pohod na Peskarico – ŠD, Semenka – TD

2.

Pohod   v Vipavski Križ – ŠD, Ročna dela – TD

3.

Pohod in kros – ŠD, Lastnosti snovi – ND

4.

Čistilna naprava in deponija – ND, Elektrika – TD (ali april)

5.

Nesreče doma in prva pomoč 2.uri – ND, Zdrav življenjski slog in razvoj mladostnika   (3 šol. ure) – ND 11.3. 2013

1.- 3.E

 

4. – 6.E

 

8.- 9.E

Izdelava izdelkov za materinski dan – TD pohod na Malo Goro in Čaven – ŠD, čistilna akcija – TD

RAZRED

DEJAVNOSTI – APRIL

1.

Atletika – ŠD

2.

Skrb za zdravje (obisk ZD 2.4. 2013) – ND, Testiranje za ŠVK in atletika – ŠD

3.

Ekologija – TD, Atletika – ŠD

4.

Hišica iz kartona – TD, (ali maj)

5.

Razvrščanje in ločevanje snovi ZOO LJ – ND

1.- 3.E

Atletika in pohod – ŠD, obisk ZOO – ND

4. – 6.E

Pohod na Malo Goro in Čaven – ŠD, velikonočni izdelki – TD, ekologija – ND

8.- 9.E

ekologija- TD, Izdelki – TD, regijsko tekmovanje iz tehnike – TD

RAZRED

DEJAVNOSTI – MAJ

1.

Dejavnosti ob dnevu šole – KD, Na travniku – ND

2.

Dejavnosti ob dnevu šole – KD, Čebele – ND, športne igre – ŠD

3.

Dejavnosti ob dnevu šole – KD

4.

Znanstival – ogled elektro inštituta in hiše eksperimentov – ND, Mladi ustvarjalci ob dnevu šole v LJ – KD, Atletika – ŠD

5.

Dejavnosti ob dnevu šole – KD

1.- 3. E

Dejavnosti ob dnevu šole – KD, kolesarjenje – ŠD, češnje so obrodile – ND, igrajmo se varnost – TD

4. – 6.E

Področne igre v atletiki – ŠD, dejavnosti ob dnevu šole – KD

8.- 9. E

Področne igre v atletiki – ŠD, dejavnosti ob dnevu šole – KD

RAZRED

DEJAVNOSTI – JUNIJ

1.

Pohod v okolici Kranjske Gore – ŠD

2.

Pohod v okolici Ljubljane – ŠD

3.

Tridnevni tabor ob morju: Na morski obali – ND, Izdelki iz školjk– TD, Plavanje – ŠD, športne igre – ŠD

4.

Plavanje – ŠD

5.

atletika – KD

1.- 3.E

Plavanje – ŠD

4.- 6.E

Pohod – ŠD

8.- 9.E

Igrajmo se varnost – TD, pohod – ŠD

 

6. do 9. razred

RAZRED

DEJAVNOST – SEPTEMBER

6.

Plavanje, štafetni tek – ŠD ( Lapajne),

7.

Plavanje, štafetni tek – ŠD ( Lapajne), Svetloba – ND ( Kolaković)

8.

Plavanje, štafetni tek – ŠD (Vidmar), Spolna vzgoja-ND (Slokar)

9.

Spolna vzgoja – ND (Slokar), Krnska jezera – ŠD, ND (2 dni, Božič, Bolčina)

RAZRED

DEJAVNOST – OKTOBER

6.

Zgodovina pisave – TD (Žigon, Rupnik), Pohod – ŠD (športni pedagogi)

7.

Domača pokrajina – ND (Božič, Kogoj)

8.

Kras – KD (Rupnik), Kovk – ND(Slokar), Kovk – ŠD (športni pedagogi)

9.

Smrekova Draga – ND (Slokar)

RAZRED

DEJAVNOST – NOVEMBER

6.

Grafika – TD (Rupnik)

7.

Izdelek za Šolski sklad – TD (Žigon, Čermelj)

8.

Spolna vzgoja – ND (Slokar)

RAZRED

DEJAVNOST – DECEMBER

6.

Izdelava voščilnic in krasitev šole – TD (Žigon), Pravljica – KD (Kodre), Sonce – ND (Slokar)

7.

Izdelava voščilnic – in krasitev šole TD ( Žigon)

8.

Izdelava voščilnic in krasitev šole – TD (Žigon)

9.

Izdelava voščilnic – in krasitev šole -TD (Žigon)

RAZRED

DEJAVNOST – JANUAR

6.

Smučanje in športne igre – ŠD (učitelji ŠV)

7.

Smučanje in športne igre – ŠD (učitelji ŠV)

8.

Smučanje in športne igre – ŠD (učitelji ŠV), Barok v Vipavski dolini – KD (Božič), Poklicno usmerjanje – TD (Čuk)

9.

Smučanje in športne igre – ŠD (učitelji ŠV), Poklicno usmerjanje – TD (Čuk)

RAZRED

DEJAVNOST – FEBRUAR

7.

Cankarjev dom, Opera -KD (Šuštar, Rupnik)

RAZRED

DEJAVNOST – MAREC

7.

Ljubljana (Cankarjev dom, muzej…) – KD (Šuštar, Rupnik, Božič)

RAZRED

DEJAVNOST – APRIL

6.

O Troboj, športne igre – ŠD (Bolčina), Orientacija – ŠD (Bolčina)

7.

Troboj, športne igre – ŠD (Bolčina)

8.

Hubelj – TD (Božič), Merjenje – ND ( S. Žigon), Troboj, športne igre – ŠD (Bolčina)

RAZRED

DEJAVNOST – MAJ

6.

Glasbeni dan – KD ( Šuštar)

7.

Castra – KD (Božič), Orientacija – ŠD (Lapajne)

RAZRED

DEJAVNOST – JUNIJ

6.

Travnik – ND (Slokar), Idrija – ND (Kogoj)

7.

Morska biološka postaja – ND, ŠD (Kolaković, Slokar)

9.

Zaključna ekskurzija- ND+ŠD (razredniki)

 

 

Druge dejavnosti na šoli, obeleženje spominskih dnevov:

  • 15. september: Priključitev Primorske (S. Božič, N. Čuk)
  • 26. september: Svetovni dan jezikov (K. R. Canzutti)
  • 5. oktober: Dan pedagoških delavcev ( A. Lapajne)
  • 26. december: Dan samostojnosti (P. Kodre)
  • 8. februar: Kulturni praznik (M. Šuštar, P. Avbar, N. Rupnik)
  • 8. marec: Mednarodni dan žena (A. Fakin, I. Vidrih)
  • 22. april: Dan zemlje (N. Kolaković, D. Slokar)
  • 27. april: Dan upora proti okupatorju (A. Kogoj)
  • 9. maj: Dan šole (za starše in učence v Dvorani 1. slovenske vlade – P. Avbar, M. Šuštar, N. Rupnik)
  • 10. 14. junij: Valeta – za učence 9. razreda (razredniki)
  • 11. 26. junij: Dan državnosti (N. Čuk, P. Avbar, S. Božič, M. Šuštar)

 

  • Nastopi pevskih zborov (M. Šuštar, P. T. Slejko)
  • Likovni natečaj: Kraj, v katerem živim in bi živel (N. Rupnik, A. Blažko, M. Štefin)
  • Razstava likovnih izdelkov za 8. februar v stavbi 1 (N. Rupnik, A. Blažko, M. Štefin)

Interesne dejavnosti 2013/14

Z interesnimi dejavnostmi začnemo od 1. 10. 2013 dalje.
Možne bodo tudi spremembe. O njih vas bomo sproti obveščali.

 

INTERESNE DEJAVNOSTI

MENTOR

URA

KREATIVNO BRANJE IN USTVARJANJE

Tatjana Lipušček

ponedeljek, od 11. 40 – 12. 25

LIKOVNI KROŽEK

Zmaga Kos

1. in 3. sreda v mesecu

od 12. 35 do 14. 05

CICI-EKO KROŽEK

Marta Benko

2. in 4. sreda v mesecu

od 12. 35 do 14. 05

VESELA ŠOLA

Mara Obed

sreda, od 12. 35 do 13. 20

OTROŠKI PEVSKI ZBOR

Petra Terbižan Slejko

torek in četrtek

od 12. 35 do 13. 20

ŠPORT ZA ZDRAV ŽIVLJENJSKI SLOG, 1. IN 2. R

Marko Lipovž

torek:15. 00 – 15. 45,

petek:11. 40 – 12. 25

ŠPORT ZA ZDRAV ŽIVLJENJSKI SLOG, 3. IN 4. RAZRED

Marko Lipovž

ponedeljek: 11. 40 – 12. 25,

četrtek: 15. 00 – 15. 45

Roditeljski sestanki

  • 1. rod. sestanek: september
  • 2. rod. sestanek: december – januar
  • 3. rod. sestanek: marec – april

Podatki o podružnici

OSNOVNA ŠOLA DANILA LOKARJA AJDOVŠČINA
Podružnica Lokavec
Lokavec 128
5270 Ajdovščina

E-pošta                      tajnistvo@os-ajdovscina.si
Spletna stran           http://lokavec-osdl.splet.arnes.si/
Telefon                      05 368 04 13, 05 368 04 14

V. d. ravnateljice    mag. KATARINA DOLGAN
Pomočnica               KRISTINA VALIČ
Vodja podružnice   MARTA BENKO

KIZ

KIZ – KNJIŽNIČNA INFORMACIJSKA ZNANJA

  • izposoja in knjižnični red
  • pravljica na različnih medijih
  • abecedna razvrstitev gradiva
  • pot od nastanka knjige do bralca
  • knjižna zbirke
  • priročna zbirka
  • uporaba slovarjev
  • knjižne novosti
  • Mega kviz
  • Cobiss
  • vrednotenje spletnih strani
  • oblikovanje in vsebina seminarske naloge
  • navajanje virov
  • vrste knjižnic
Dostopnost