Skoči na glavno vsebino
Select Page

Zaključila se je druga stopnja natečaja Župančičeva frulica, to je literarni natečaj za mlade pesnike, deklamatorje in pripovedovalce, ki je letos potekal že 34. leto. Nekaj učencev naše šole se je preizkusilo v deklamiranju. Julija Faganelj, Ela Gregorič, Tinkara Koren, Tarik Omerović, Nina Štrancar in Jaka Valič so se uvrstili na predizbor za finaliste, kar je pomenilo, da so nastopali pod pravo odrsko lučjo in eden po eden občinstvu povedali izbrano pesem (Milana Dekleve) na pamet. Vsi so se zelo izkazali. Pesmi iz zbirke Pesmi na recept so bile kar zahtevne, po večkratnem poslušanju pa so tudi občinstvu postale že zelo domače. Izmed približno 180 kandidatov iz Slovenije je bilo izbranih samo 5 finalistov, med katere se žal nobeden od naših učencev ni uvrstil, je pa bila Julija Faganelj v ožjem izboru, za kar ji še posebej čestitamo.

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost