V sredo, 17. maja 2023, so se v Dvorani prve slovenske vlade predstavili otroški zbori naše šole in instrumentalisti izbirnega predmeta Ansambelska igra. Na zaključnem koncertu so zapeli OPZ Nižaji pod vodstvom Urške PucOPZ Višaji pod vodstvom Petre Habjanič Gregorc in OPZ podružnične šole Lokavec pod vodstvom Petre Terbižan Slejko. Ob klavirju sta zbore spremljali pianistki Larisa Štrukelj in Gabrijela Kobal.

Predstavili so se s programom, ki so ga pridno pripravljali celo leto. Zapeli so nam raznolike pesmi in koncert zaključili s skupnim petjem pesmi, Za Slovenijo živim.

Poslušalci so mlade pevce nagradili z močnim aplavzom, ki bo zagotovo lepa popotnica za nadaljnje pevsko ustvarjanje. Vsi pa se že veselimo naslednjega leta, ko se nam bodo mladi pevci zopet predstavili.