Prvošolci so se med seboj že kar dobro spoznali in se podali novim izzivom naproti. V prvem tednu oktobra, ko smo obeležili TEDEN OTROKA, se je zvrstilo kar nekaj zanimivih dejavnosti.

Prvič smo obiskali šolsko knjižnico, kjer je knjižničarka predstavila izposojo knjig in prebrala zanimivo pravljico.

Obiskala nas je medicinska sestra Damjana in učencem pojasnila zelo pomembno vlogo, ki jo imajo, da poskrbijo za svoje zobe, da ostanejo zdravi.

Gostili pa smo tudi medicinsko sestro Karin, ki nam je predstavila, kako lahko poskrbimo za higieno rok in tako za svoje zdravje in tudi zdravje drugih. Najprej smo se po korakih naučili temeljitega umivanja rok. S posebno napravo pa so učenci preverili čistočo svojih rok in takoj ugotovili, ali so si roke pravilno očistili.

Učiteljica Keti  je učencem pred likovnim ustvarjanjem predstavila psa, da so si ga lahko natančno ogledali, potem pa poustvarjali in narisali likovno delo. Nastala je lepa razstava.