Ob tednu otroka je ZPMS Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina povabilo učence in učenke vseh osnovnih šol ajdovske in vipavske občine na likovno ustvarjanje v Piran.

Našo šolo so zastopali:

Domen Faganel, 8. r. PP NIS

Urška Pavlič, 8. r. PP NIS

Marija Miteva, 8. b

Neža Furlan, 8. b

Mei Pregelj, 8. b

Aleksandra Zorč, 9. a

Hana Paljk, 9. b in

Maja Čoha, 9. c.

Učenke in učenci so za svoje delo prejeli priznanje. Čestitamo.

V sredo 5.10.2022 smo se odpravili v Piran. Poiskali smo si prostor, kjer bomo ustvarjali umetnine na temo ˝Skupaj se imamo dobro˝.

Slikali smo s tempera barvami in slano vodo. Nekateri so uporabili tudi dele časopisa in kolaž papir. Ko smo končali, smo se posladkali s sladoledom ter se odpravili do Tartinijevega trga in cerkve v Piranu. Za konec pa smo se popeljali z barko do Portoroža, kjer nas je že čakal avtobus. Polni lepih vtisov smo se vrnili domov.

Neža Furlan, 8. b

Na ex temporu smo risali in slikali. Opazovali smo okolico Pirana. Peljali smo se z ladjico. Šli smo na sladoled in uživali v dnevu.

Urška Pavlič, 8. r. PP NIS

Umetnine bodo na ogled v galeriji Hiše mladih v Palah od ponedeljka naprej.

Vabljeni.