V skupini 4 BC OPB smo se odzvali vabilu Izobraževalnega centra Eksena ter sodelovali v projektu ob mednarodnem dnevu strpnosti z naslovom Dan za strpnost in prijateljstvo. Razpisana tema projekta Z drugimi ravnaj tako, kot si želiš, da drugi ravnajo s tabo je tako obsežna, da smo ji v podaljšanem bivanju namenili več časa. O prijateljstvu, dobrodelnosti, stereotipih in strpnosti smo se pogovarjali v mesecu oktobru in novembru. Učenci so si v šolski knjižnici ogledali razstavljene knjige na izbrano tematiko, skupaj smo prebrali knjigi Prostor na skali in Tu blizu živi deklica, ogledali smo si kratke videofilme o beguncih in življenju azilantov, risali različne rase ljudi ter po prebranem odlomku iz knjige Franceta Bevka Pastirci likovno ustvarjali na razpisano temo. Ob tem so nastali trije večji plakati in več likovnih del v mešani tehniki. Vsa dela so razstavljena na hodnikih šole. Ob zaključku vseh dejavnosti so učenci sošolcem in prijateljem na pisane oblačke zapisali dobre želje.

Zapisali:

Izidora Černigoj in Nataša Markič