V torek, 5. oktobra, je v Ajdovščini potekala slovesnost predaje naziva NAJBOLJ KULTURNA ŠOLA SLOVENIJE. Prireditev je gostila Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina v sodelovanju z Javnim skladom za kulturne dejavnosti Republike Slovenije in Občino Ajdovščina. V Dvorani prve slovenske vlade je bil ob navzočnosti predstavnic in predstavnikov letošnjih nagrajenih šol izveden pester kulturni program. Sodelovali so nekdanje in sedanje učenke in učenci šole. Glasbeno so prireditev popestrile sestre Kobal, v zaključnem programskem delu prireditve pa je sodelovalo več kot sto nastopajočih v glasbenem, plesnem in dramskem ‘kolažu’ dosedanjega gledališkega ustvarjanja na naši šoli.

Nastop si boste učenke in učenci šole ter starši lahko ogledali decembra v Dvorani prve slovenske vlade.