“Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo.”

Mongolski pregovor

17. september je dan zlate knjige. Na ta dan se je leta 1890 rodil in leta 1970 umrl slovenski pisatelj France Bevk. Tretješolci smo ta dan pobliže spoznali življenje in delo našega pisatelja, ki je dejal, da je “dobra knjiga zlata knjiga”. To je tudi začetek bralne značke.

Za prav posebno presenečenje pa so poskrbeli na Občini Ajdovščina in v Lavričevi knjižnici, saj je vsak tretješolec v dar prejel knjigo Kakšno drevo zraste iz mačka pisateljice Nataše Konc Lorenzutti. Knjig smo se zelo razveselili in jih bomo z veseljem prebrali tudi za domače branje. Verjamemo, da je tudi ta knjiga zlata.

Ob zaključku smo svoja nova spoznanja in vtise o prebranem zabeležili na moderen način – z zapisom na računalnik.

Učenci 3. razredov