Pod okriljem Občine Ajdovščina in v okviru projekta CROSSIT SAFER – Čezmejno sodelovanje med Slovenijo in Italijo za varnejšo regijo, je 18. septembra 2020 na ruševinah nekdanje stavbe 3 naše šole potekala vaja civilne zaščite na temo potresa.

Vipavsko dolino je po scenariju stresel potres z epicentrom 10 km severovzhodno od Ajdovščine in močjo 7 stopnje po EMS. Na ruševinah stavbe 3 so se zbrale ekipe civilne zaščite in med potresnimi ostanki reševale ponesrečence. Vodilno vlogo so imeli vodniki reševalnih psov in seveda psi iz Slovenije in Italije, ostali pripadniki civilne zaščite pa so na prizorišče prispeli malo pozneje, saj jim je načrte porušila prava intervencija – požar v Dolgi Poljani.

Za namen promocije projekta je bil posnet tudi kratek film o delovanju in sodelovanju ekip z obeh strani meje. V filmu so nastopali tudi učenci in učiteljici naše šole. Vabljeni k ogledu!

Ogled filma je možen na povezavi: Crossit Safer Film | Italia Slovenia (ita-slo.eu)