Tudi v tem šolskem letu smo se učenci 4. OPB in šolska knjižnica priključili mednarodnemu projektu Brati gore, ki poteka v vseh alpskih državah. Tradicionalno smo 11. 12. 2019 posvetili nekaj časa raziskovanju naših gora. V šolski knjižnici so učenci s pomočjo poljudnoznanstvene literature v skupinah reševali učni list na temo Grič, hrib, gora. Ob tem so sledili viziji šole in prednostnim ciljem šole ter se izpopolnjevali v postavljanju vprašanj in delu z viri. Z njihovo pomočjo so učenci izdelali tematske plakate, ki so razstavljeni na panoju OPB. Razmišljali so o počitnicah v gorah, gorskem podnebju, občutljivem gorskem okolju, niso pozabili niti na nevarnosti, do katerih lahko pride v gorah.