Pretekli četrtek smo dan začeli malo drugače. Družili smo se učenci 5. b in 2.c razreda. Dogovorili smo se, da bomo skupaj posadili afriško vijolico. Vsak učenec je že prej v šolo prinesel veliko prazno plastenko. Petošolci so mlajšim učencem pomagali pri rezanju plastenke, skupaj pa so v zgornji, odrezani del, nasuli zemljo. Vsak učenec je v svojo »posodico« z zemljo vtaknil list afriške vijolice. Na koncu so v spodnji del nalili vodo. Vsak učenec bo sedaj sam skrbel, da bo njegova vijolica rasla. Kasneje bomo vijolice presadili v večje lončke. Naše skupno druženje je bilo tako prijetno kot tudi koristno, saj smo ponovno uporabili odpadno embalažo ter poskrbeli, da bo v našem okolju še več cvetočih rastlin. Upamo, da bomo vijolice ob materinskem dnevu lahko podarili našim mamam. Prijetno druženje je hitro minilo. Veselimo se že naslednjih!