V tednu od 27. 5. 2019 do 31.5. 2019 na OŠ Danila Lokarja gostimo udeležence mednarodnega projekta Erazmus+ Ecostep in Europe.
Z nami je 50 učencev, učenk in njihovih mentorjev s Portugalske, Litve, Hrvaške in Romunije.

Po ponedeljkovi dobrodošlici na šoli smo primerjali različne šolske sisteme, srečali smo se z županom in se sprehodili do Izvira Hublja. Zvečer smo v Dvorani prve slovenske vlade pripravili predstavitev projekta za širšo javnost.
Torkov dopoldan je bil izpolnjen z naravoslovnimi delavnicami. Udeleženci projekta smo se družili med pripravo tradicionalnih jedi, ki smo jih ponudili ob kosilu. Popoldan smo si popestrili z vzgajanjem otrok za potrebe turizma v različnih situacijah.
Deževno sredo smo preživeli v Idriji: obiskali smo Antonijev rov, grad Gewerkenegg in topilnico živega srebra. Slišali smo veliko informacij o tem, kako lahko obnovljeno tehniško dediščino preusmerimo v turistično zanimive in donosne produkte.
Četrtkov dopoldan smo preživeli v Mladinskem centru Pale. Popoldan smo se povzpeli na Goro, na Ajdovščino smo pogledali z drugega zornega kota.
Podrobna predstavitev projekta bo sledila v nadaljevanju.