V začetku marca smo prvošolci v sklopu tehniškega dne izdelovali izdelke iz gline. Na šolo smo povabili tudi gospo Marinko Kverh, babico prvošolca, ki se že veliko let ukvarja z oblikovanjem gline. Najprej nam je povedala nekaj podatkov o svojih začetkih ustvarjanja in nam predstavila glino, orodja in pripomočke, ki jih pri delu uporablja, nato pa smo z velikim navdušenjem začeli z izdelovanjem izdelkov. Skozi postopek izdelave nas je počasi in nazorno vodila, tako da so na koncu nastale čudovite stvari, ki jih bomo ob ustrezni priložnosti nesli domov. Več pa ne smemo izdati, saj je zaenkrat še skrivnost.

Za pripravljenost in pomoč pri ustvarjanju se gospe Marinki lepo zahvaljujemo in se obenem priporočamo še za kakšno priložnost!

Učenci in učiteljice 1. razredov