V oktobru smo obeležili mednarodni mesec šolskih knjižnic
. Učenci so odgovorili na nekaj vprašanj o branju, knjigah, šolski knjižnici, kaj jim sporoča prebrana knjiga, kako se ob branju počutijo… Zapisani so najbolj domiselni, izvirni in zanimivi odgovori.

• Iz knjig izvem marsikaj. Ko knjigo preberem, se lepo počutim, ker se veliko naučim. Všeč so mi knjige o živalih. (Nikolina)
  • Iz knjig spoznavam nove besede in se kaj novega naučim. Všeč so mi basni, pravljice, kriminalke, knjige o živalih in zgodovinske knjige. (Jan)
  • Branje mi polepša dan. Iz knjig se učim in spoznavam nove dogodivščine. Všeč so mi zgodovinske knjge. (Chiara)
  • V prebrani knjigi spoznam veliko novih misli. Prebrano besedilo mi da novo znanje. Všeč so mi knjige, ki opisujejo dogodivščine mladih. (Janja)

Misli so napisali učenci, ki obiskujejo višje razrede Prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom.

Učenci, ki obiskujejo OPB v 4. in 5.razredu so razmišljali o knjižnjici in knjigah v prihodnosti.

• Želim si knjigo, ki bi jo odprla z daljincem na želeni strain. Ko bi prenehala brati, bi si knjiga zapomnila, kje sem ostala in mi to naslednjič povedala. (Kaja)
  • Knjige bodo v daljni prihodnosti električne. To si predstavljam tako, da bodo same obračale oziroma listale strani. (Zala)
  • V prihodnosti bodo knjige napisane tako, da jih bomo brali s pomočjo 3D očal. Za vsako črko ali besedo se bo pokazala slika, branje bo kot gledanje filma. (neznan)
  • Knjiga prihodnosti bo letela po zraku. (Brian)
  • Knjige bo možno prebrati preko televizije in interneta. (Maja)
  • Jaz bi si knjge naložila v uro in s pritiskom nanjo brala. (Alja)
  • V prihodnosti mislim, da bodo knjige v 3D in bodo same pripovedovale. Lepo bo, če bodo naložene na telefonih in urah. (Lea)
  •  Upam, da se bodo knjige same brale. (Živa)
  • Želim si knijge takšne kot so danes. (Pavel)
  • Rada bi, da bi knjiga prišla sama k meni. (M. K.)
  • Novejše knjige bi imele eno stran. Pokazale bi se slike in besedilo. (Tia)

Učenci s podružnice v Lokavcu so izdelovali knjižna kazala. Knjižna kazala so iz blaga. Nanje so naštikali različne vzorce. Knjižna kazala bodo predstavili na novoletnem bazarju.

{phocagallery view=category|categoryid=57|limitstart=0|limitcount=19}

Aktivni so bili učenci tudi pri likovnem pouku. Nastale so prave umetnije šolske knjižnice v prihodnosti.

Slika_004

Šolska knjižnica je predstavljena tudi v novi zloženki.

24. oktobra smo obeležili tudi 80.letnico smrti pravnika, pripovednika in dramatika Frana Milčinskega.

Mednarodni mesec šolskh knjižnic pod geslom Šolske knjižnice – vez med preteklostjo, sedanjostjo in prihodnostjo se po izjavah, mislih in risbah učencev navezuje na misel Ernsta Freuchterslebna, ki je dejal: “Knjige so naočniki, skozi katere opazujemo svet.”

Hvala vsem, ki ste sodelovali pri obeležitvi mednarodnega meseca šolskih knjižnic!