O šoli

Naša šola skozi zgodovino:

1832: Ljudska šola Ajdovščina;
po 1918: Ljudska šola Ajdovščina, Scuola popolare di Aidussina;
1924: Osnovna šola Ajdovščina, Scuola elementare di Aidussina;
1945: Državna osnovna šola Ajdovščina;
1958: Osnovna šola Ajdovščina;
1964: Osnovna šola Borisa Kidriča Ajdovščina;
1994: Osnovna šola Ajdovščina;
1997: Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina;

1870: Ljudska šola Lokavec;
po 1918: Ljudska šola Lokavec, Scuola popolare di Locavizza di Aidussina;
1924: Osnovna šola Lokavec, Scuola elementare di Locavizza di Aidussina;
1945: Državna osnovna šola Lokavec;
1962: šola postane podružnica osnovne šole Ajdovščina;

1983: priključitev Vzgojnega zavoda Pavla Rušta Vrhpolje pri Vipavi, ki je bil ustanovljen leta 1964, osnovni šoli Ajdovščina kot enota s prilagojenim programom

Delovne enote danes:

• matična osnovna šola,
  • oddelki šole za izvajanje prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom,
  • podružnica Lokavec (od 1. do 5. razreda).

Šolski okoliš:

Cebejeva ulica, Cesta IV. prekomorske, Cesta IX. korpusa, Cesta 5. maja, Goriška cesta od vključno h.št. 22 dalje ter h.št. 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16/a, 18, 20, 20/a, 20/b, Gradišče, Gregorčičeva ulica, Grivška pot, Lavričev trg, Lavričeva cesta od h.št. 1 do vključno h.št. 44 ter h. št. 46 in 48, Lokarjev drevored, Lokavška cesta, Na Brajdi, Ob Hublju, Prešernova ulica, Polževa ulica h.št. 18 in 18/a, Stritarjeva ulica, Šibeniška ulica, Tovarniška cesta, Trg 1. slovenske vlade, Ulica Quiliano, Ulica Vena Pilona, Ulica 24. septembra, Vilharjeva ulica, Župančičeva ulica.

Naselja: Gaberje, Grivče, Ustje, Dolenje, Tevče, Planina ter del naselja Cesta s hišnimi številkami 1, 2, 3, 3 a, 4, 4 a, 5, 6, 7, 8 in 8 a.

Šolski okoliš podružnice Lokavec je naselje Lokavec.

Šolski okoliš oddelkov s prilagojenim programom sta občini Ajdovščina in Vipava, v soglasju s Komisijo za usmerjanje otrok  s posebnimi potrebami, pa tudi druge občine.

Na željo staršev in v dogovoru z drugimi šolami obiskujejo našo šolo tudi učenci iz drugih krajev.

Kje izstopamo?

V letu 2015 smo bili ponovno razglašeni za naj kulturno šolo v kategoriji velikih šol (prvič smo ta naziv prejeli leta 2012). Naziv kulturna šola bomo nosili do leta 2020.

OŠ Danila Lokarja je bila razglašena za najbolj športno osnovno šolo v šolskih letih 2010/11, 2011/12 ter 2012/13.

Kaj sporoča naš šolski znak?

znak_osdl1

Naši učenci, starši in učitelji; tri oglišča enakostraničnega trikotnika:
vsi trije enakopravni in enako pomembni.
Ko med njimi vlada sozvočje, je človek srečen.

Tri barve, vsaka s svojim pomenom:
– modra za modrost, razum in znanje,
– rumena za ustvarjalnost, veselje in radoživost,
– siva za mir, zbranost in urejenost.

Vsak človek je odprt v prihodnost, zato je krožnica, ki povezuje vse tri trikotnike, odprta.

(Skupno 5.121 obiskov, današnjih obiskov 1)