Že več let naša šola sodeluje v mednarodnem projektu Brati gore, ki ga organizira Alpska konvencija. Festival “Brati gore” povezuje ljudi, ki imajo radi knjige in gore, čeprav so fizično ločeni. Zasnovan je bil z namenom obeleženja mednarodnega dneva gora, ki ga praznujemo 11. decembra.

Festival povezuje prebivalce v državah, kjer se raztezajo Alpe. Zaradi trenutnega neugodnega epidemiološkega stanja smo dan gora s četrtošolci in šolsko knjižnico obeležili preko spleta. Poslušali in naučili smo se ponarodelo pesem Simona Gregorčiča Veseli pastir. Učenci so razmišljali o gorah in obiskih gora. Prispevali so fotografije že doseženih vrhov, nekateri med njimi so gore kar ilustrirali.

Več utrinkov obeleženja mednarodnega dneva gora si lahko ogledate na tej povezavi.

Delo sta koordinirali Izidora Černigoj in Nataša Markič.