V okviru projekta Popestrimo šolo izvajamo v sodelovanju z MDPM in Hišo mladih počitniške delavnice.

Dva prelepa dopoldneva, ki smo jih preživeli skupaj pri igri in pogovoru, sta za vse prehitro minila.

Kakor smo bili na začetku zadržani, smo se na koncu že dobro poznali. Kljub temu, da smo bili skupaj mlajši in malo starejši otroci, nam je bilo lepo odkrivati zaklade in želje, ki so v nas. Naučili smo se, da imamo veliko želja, ki pa so največkrat različne, kar nas bogati. Ko smo skupaj, se kdaj zgodi, da različnih želja in mnenj, med nami pride do prepirov. Iskali smo načine, kako bi jih lahko skupaj razrešili in bi tako drug z drugim, kljub različnosti, ustvarjali trdne vezi prijateljstva.

Med vsem smo našli čas tudi za ustvarjanje. Pod našimi spretnimi rokami so nastali izvirni obeski za ključe. Igre, kot so »Jon Marion« in Hiške so nas povezale, manjkalo pa ni niti časa za gibanje. Proste trenutke smo izkoristili na igralih, v športnem poligonu pa smo se dobro razmigali: skakali smo s kolebnico, se igrali z žogo, igrali badminton ter si podajali frizbi.

Otroci so se strinjali, da bi z veseljem še kakšen dan preživeli skupaj.

Urška Čuk, multiplikatorka projekta

(Skupno 1.485 obiskov, današnjih obiskov 1)