Tretješolci smo v sodelovanju z Zdravstvenim domom Ajdovščina izvedli naravoslovni dan. Pogovarjali smo se o rojstvu in o skrbi za zdravje. Spoznali smo, kaj pomeni spočetje, kako se rodi otrok, utemeljevali, zakaj dojenček še ne zmore skrbeti zase in razmišljali, kaj že zmoremo narediti osem in devetletniki. Govorili smo tudi o skrbi za zdravje. Poudarili smo, kaj moramo narediti, da ostanemo zdravi in ponovili, kako si pravilno umijemo roke. Gospa medicinska sestra nam je dala na roke razkužilo, ki smo ga nanesli po celih dlaneh in pod posebno lučko pogledali, če imamo roke čiste. Kjer so bile dlani obarvane belo, je bilo čisto, kjer bele barve ni bilo, so bili še prisotni mikrobi. Ugotovili smo, da pri umivanju rok premalo umijemo zgornjo stran dlani. V bodoče bomo še bolj pozorni na to.

Gospe Špeli Koron iz Zdravstvenega doma se zahvaljujemo za sodelovanje.