V sredo, 25. 4. 2019, je bila zaključna prireditev MEGA kviza 2018/2019. Tradicionalno se je odvijala v Lavričevi knjižnici. V letošnjem MEGA kvizu je sodelovalo 690 učencev iz 5 šol ajdovske in vipavske občine. Naša šola je prispevala 450 rešitev. Sodelovali so učenci od 4. do 9. razreda (matične in podružnične šole) ter učenci od 4. do 10. razreda OPP NIS.

Gost zaključne prireditve je bil restavrator Klavdij Zalar, akademski slikar in magister restavratorstva, ki že od leta 2001 samostojno deluje na področju varovanja in obnavljanja kulturne dediščine.

Učenci 7. a in 7. b so bili izžrebani za izlet v neznano, ki bo 5. junija 2019. Kar nekaj naših učencev je imelo tudi letos srečo pri žrebanju. Prejeli so knjižne nagrade.

Zaključne prireditve so se udeležili učenci 5. razreda. Svoje vtise so strnili v naslednje misli:

Predavanje gospoda Zalarja mi je bilo zelo zanimivo. Alex
V Lavričevi knjižnic mi je bilo zelo všeč. Izvedela sem veliko novega o restavratorstvu. Tadeja
Všeč mi je bilo, ker je bilo žrebanje napeto. Nal
Na prireditvi sem se imel lepo. Za presenečenje je bilo poskrbljeno. Bil sem med dobitniki knjižnih nagrad. Luka
Vesel sem bil obiska zaključne prireditve MEGA kviza. Peter