V četrtek, 12. 10. 2017, nas je pri predmetu Domovinska in državljanska kultura in etika obiskal župan. Seznanil nas je z delom župana, nalogami občine, občinskim svetom in z njegovimi načrti za Ajdovščino. Od nas je želel izvedeti, kaj pogrešamo v naši bližini, oziroma kako si mladi predstavljamo lepšo in boljšo Ajdovščino. Župan je na naša vprašanja odgovarjal kratko in jedrnato. Nekatere naše ideje in predloge je podprl in jih pohvalil kot dobre, za druge pa nam je razložil, zakaj niso izvedljive. Lepo je bilo od njega, da je bil pripravljen priti med nas in da ga zanima naše mnenje.
Če bo imel župan še čas, bom vesela njegovega ponovnega obiska.
Urška Bučinel

Od obiska župana smo izvedeli veliko. Da ima v načrtu narediti plažo ob Lokavščku, novo glasbeno šolo, da bi rad povečal število delavnih mest, da se trudijo, da bi v Ajdovščini odprli nove srednješolske programe in še veliko zanimivega. Naučili smo se tudi, da ima občinski svet 26 članov, ki odloča o idejah, ki jim jih predstavi župan in da občina dobi od države okoli 500 evrov na občana. Zanimiva informacija je bila tudi, da lahko župana obiščemo ob četrtkih dopoldne, ko je na razpolago za naše pobude, pohvale in kritike.

V pogovoru z njim smo izvedeli veliko, med drugim tudi to, da nas je strah spraševati in se izpostaviti. Meni je bilo srečanje zelo všeč in bi si želela več takšnih učnih ur, saj se tako naučimo spoštljivo pogovarjati in poslušati drug drugega.

Tina Hrovat

Več na: https://www.mojaobcina.si/ajdovscina/novice/obcinske/zupan-ponovno-v-solskih-klopeh.html
Fotografije: Moja občina