Lena Lena

Kulturni praznik so učenci nižjih razredov obeležili tudi s predstavo Lena Lena, ki so jo za javnost zaigrali 9. februarja 2017 v Dvorani prve slovenske vlade.

Čestitke za prisrčen nastop si zaslužijo Manca Blatnik, Nika Černigoj, Milica Ivanović, Ula Kalin,  Hana Plešnar, Nika Plešnar, Jasna Podešva, Nika Renar in Selin Šabani.

Lena Lena 9.2 (33)

Vsem gledalcem se zahvaljujemo za podporo in velikodušnost ob oddaji prostovoljnih prispevkov, ki so namenjeni šolskemu skladu.

Tretješolci delili kulturo na Cankarjevem trgu v Šturjah

V torek, 7. 2. 2017, dan pred slovenskim kulturnim praznikom, smo tretješolci s pesmijo in slovensko besedo polepšali dan mimoidočim občanom na Cankarjevem trgu. Ta mnogokrat sameva, to dopoldne pa je bil živahen in prazničen. Hvala vsem obiskovalcem, ki so nam prisluhnili in skupaj z nami zapeli Prešernovo Zdravljico.

Učiteljice in učenci 3. razredov

Kulturni dan za bodoče prvošolčke

Z učenci OPP NIS smo kulturni dan obeležili na dva načina – najprej smo gostili bodoče prvošolčke. Učenci so zanje odigrali predstavo »Državni simboli se kregajo«, nato smo se pogovorili o pomenu zastave, grba, himne ter naredili vsak svojo zastavico. Vrtčevski otroci so bili nad našimi razredi navdušeni – všeč so jim bili barviti razredi, naši didaktični pripomočki in didaktične igrače, uživali so ob igranju na inštrumente. Nazadnje smo zapeli ob spremljavi kitare še nekaj zimskih in prijateljskih pesmic in si obljubili, da drug drugega še kdaj obiščemo.

Učenci in učitelji OPP NIS

Prešernov Povodni mož kot dramska igra

Učitelji OPP NIS smo učencem pripravili posebno učno uro – poučevanje poezije skozi dramsko igro. Zanje smo odigrali Povodnega moža. Učenci so bili navdušeni, ko so poslušali pripovedovalca, zagledali prevzetno Urško, lepe Ljubljančanke in snubce ter nazadnje ostrmeli, ko so zaslišali Povodnega moža. Zgodbo so takoj sprejeli za svojo, skupaj pa smo potegnili vzporednice najprej s Prešernom, potem pa tudi z današnjim časom in primeri, ko na nas preži »Povodni mož«, ali kaj se lahko zgodi, če smo sami »prevzetne Urške«.

Učitelji OPP NIS