VSI RAZLIČNI, VSI ENAKI

Društvo upokojencev Ajdovščina je v petek, 14. oktobra, pripravilo posebno prireditev. Predstavile so se nekatere skupine iz različnih ustanov v Vipavski dolini: Cirius iz Vipave, Dom starejših občanov iz Ajdovščine, pevske in gledališke skupine … Povezovala nas je pesem, kratke dramske predstave in druženje. V marsičem smo si med seboj različni, pa vendar enaki, saj hodimo po istih poteh in se srečujemo s podobnimi življenjskimi izzivi, vendar vsak na svoj način. V melodijah in ritmih pa smo postali kot eno. Tudi nekateri naši prvošolci so pripravili eno točko. Skupaj s svojimi učiteljicami so predstavili šolsko himno, dve prstni igrici in eno deklamacijo. Na koncu pa so zapeli še Bitenčevo pesem Čebelica ter jo spremljali z orffovimi instrumenti.

Naj nas prijateljstvo povezuje vsepovsod!

Učiteljice prvih razredov

Obiskali smo gasilce

Petošolci smo bili v okviru pouka gospodinjstva na obisku v Gasilsko reševalnem centru v Ajdovščini. Gospod Miha Ergaver nam je nazorno predstavil delo gasilcev. Ogledali smo si gasilsko opremo in pripomočke, ki jih pri delu ob raznihnesrečah potrebujejo gasilci. Zelo zanimivo nam je bilo novo reševalno vozilo. Na obisku smo obnovili znanje, kako ravnati v primeru naravnih in drugih nesreč.

Učenci 5. a in 5. b-razreda

Starejši berejo mlajšim

V ponedeljek, 17. oktobra, smo v okviru projekta Bralna pismenost izvedli branje pravljice. Slednjo so učenci predmetne stopnje prebrali svojim najmlajšim vrstnikom iz prvega in drugega razreda. Prvemu a, b in c razredu so Mojco Pokrajculjo predstavili Liza, Alina, Luka, Enej, Matija, Nejc in Živa iz 7. in 9. razreda.

Drugemu a, b in c razredu pa so Zgodbo o Piki Nogavički prebirali Laura, Matic, Teja, Pavel, Tim in Nal iz 8. ter 9. razreda.

Tako mladi poslušalci kot njihovi starejši bralci so prvi dve šolski uri doživeli v prijetnem in sodelovalnem vzdušju.