Četrtošolci na obisku v Lokavcu

V sklopu projekta Lokavec in čas smo si četrtošolci ogledali razstavo Dediščina okoli nas, igrali igre naših babic in dedkov, poslušali stare pravljice in se preizkusili v poznavanju starih predmetov v črni kuhinji, v muzeju pri Batičevih. Najbolj zanimiva pa se nam je zdela predstavitev preužitkarske sobe. Ugotovili smo, da je bil poklic čevljarja zelo cenjen, a hkrati zelo težak. Želimo si še več takih poučnih ekskurzij.

Četrtošolci

2. mednarodni likovni natečaj OTROŠKA GRAFIKA »JUTRI«, 12. oktober 2016, Osnovna šola Prule, Ljubljana

Na 2. mednarodnem likovnem natečaju Otroške grafike na OŠ Prule v Ljubljani so bili učenci in učenke naše šole zelo uspešni.
Tea Kete iz 3. razreda in Tina Plahuta iz 7. razreda sta prejeli srebrni plaketi za svoji grafiki.
Prejemniki bronastih plaket so Matic Brataševec, Ivana Vitez iz 2. razreda, Maja Čoha iz 3. razreda, Tamara Rijavec, Lea Obljubek iz 8. razreda, Erik Likar iz 7. razreda, Amina Dedić, Luka Marc iz 5. razreda ter Enej Slokar iz 9. razreda.
Čestitamo!

7. bienale otroškega prostorskega oblikovanja, PO FABIANIJEVIH POTEH, Štanjel 2016

Otvoritev razstave in podelitev priznanj je bila v soboto, 15. oktobra 2016, v Štanjelu.

Naše učenke so prejele srebrna priznanja, šola pa srebrno diplomo za kolekcijo likovnih del.

Z izdelki iz gline so se predstavile Urška Lahajnar, Teja Medvešček in Veronika Pregelj, ki so že zaključile 9. razred. Izdelke iz papirja v tehniki frotaža pa so naredile Eva Knafelc in Nina Bajec iz 8. razreda ter Tamara Kete iz 9. razreda.

Fotografija Nininega izdelka je na naslovnici kataloga in na vseh priznanjih natečaja.

Čestitamo!