Petošolci – Jesenski pohod na Čaven

Prelep, sončen, septembrski petek smo petošolci izkoristili za pohod na Čaven. Zbrali smo se pred šolo, razdelili malico, pregledali ustrezno planinsko opremo, razložili potek pohoda in pravila varne hoje v hribe.  S seboj smo povabili tudi dedke in babice, ki so se vabilu z veseljem odzvali.

Izpred šole smo se z avtobusom odpeljali na Predmejo, kjer smo začeli naš pohod do koče Antona Bavčerja na Čavnu. Vmes smo se ustavili na razgledni točki, kjer smo občudovali razgled na celotno Vipavsko dolino.

Pri koči smo pomalicali in na travniku pred njo nabrali novih moči za spust.

Na glavni cesti Predmeja – Lokve nas je počakal avtobus in nas pripeljal nazaj v Ajdovščino. Kar nekaj otrok nas je bilo na Čavnu prvič. Bilo nam je tako lepo, da smo obljubili, da naslednjič s seboj povabimo še svoje starše.

Petošolci in razredničarki

Nova šola – novi začetki

Po sedmih letih gradnje smo vendarle dočakali novo šolsko stavbo Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina.

Slavnostno odprtje je potekalo na predvečer prvega šolskega dne, v sredo, 31. avgusta, na novem šolskem dvorišču.

Program prireditve je oblikovala ekipa učiteljev v sodelovanju z Mladinskim ter Otroškim pevskim zborom naše šole, z učenci podružnične šole Lokavec, učenci lanskoletnega 1. a in b ter 5. a razreda ter z glasbeno zasedbo Unitisti. Program sta povezovala znana slovenska televizijska in radijska voditelja ter nekdanja učenca naše šole Eva Furlan in Gregor Bolčina.

V uvodnem delu prireditve so učenci prikazali prenos besede in misli skozi čas. Občinstvo so nagovorili ravnateljica šole, ga. Irena Kodele Krašna, ki je  v svojem pozdravu izrazila veselje ob dejstvu, da bomo končno vsi pod eno streho, direktor Direktorata za  predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo, g. Gregor Mohorčič, ki je učencem zaželel uspešno nabiranje znanja v novih šolskih prostorih ter župan Občine Ajdovščina, g. Tadej Beočanin. Slednji je poudaril, da naj pravljično število sedem torej odpihne številne zgode in nezgode ob dolgotrajni gradnji, toda ostala bo nova stavba, ki premore nekaj več kot 5.000 m2 uporabnih površin in ima 27 velikih učilnic, nekaj manjših, 13 kabinetov, večnamenski prostor, knjižnico in multimedijo, kuhinjo, tudi zobozdravstveno ambulanto … Nagovoril pa je tudi vas, učenke in učenci s sledečimi besedami: » … učenci boste nove prostore v nekaj dneh osvojili in se z novo šolo v kratkem spoprijateljili. Kajti kar nekaj svojega otroštva boste preživeli tukaj. Spoštujte učitelje in starše ter izkoristite njihovo znanje in izkušnje. Bodite vedoželjni, pogumni in odločni, saj je znanje mogočno orodje, ki odpira marsikatera vrata. Zaupajte vase, kot sam zaupam v vas … Po drugi strani pa ste še rosno mladi, ko je tudi igra del odraščanja, zato poiščite nove prijatelje in ohranite stare …«

Za presenečenje je poskrbel glasbenik Marko Soršak – Soki, nekdanji bobnar domače glasbene zasedbe Elvis Jackson, ki je na pobudo domačega glasbenega ustvarjalca Franka Bajca, tudi bivšega učenca šole ter ob podpori donacij ajdovskih podjetij podaril šoli nove glasbene inštrumente – električno in akustično kitaro, cajon in set bobnov.

Šola se vsem donatorjem predvsem pa ekipi projekta 20 za 20 (Marku Soršaku, Franku Bajcu ter Simoni Potočar) še enkrat iskreno zahvaljuje.

Sledilo je slavnostno odprtje šole. Ravnateljica in župan sta razvezala pentljo in tako odprla vrata v sodoben hram učenosti.

Prireditev se je zaključila z izvedbo Ode radosti in prihodom vseh učencev šole na prizorišče. V nadaljevanju programa se je predstavila glasbena zasedba Unitisti s pevko ter našo učiteljico go. Jasmino Putnik.

Za sladko presenečenje je poskrbelo domače prehrambno podjetje Mlinotest, Občina Ajdovščina pa je poskrbela za pijačo in sadje z ‘občinske njive’ ter veliko sladoleda.

Šola se iskreno zahvaljuje tudi organizatorju dogodka, Občini Ajdovščina ter njenim zaposlenim, ki so bili v veliko pomoč pri organizaciji prireditve.

Avtor fotografij: Miran Krapež

Drugošolci – pohod v Lokavec in kros

V petek, 9. 9. 2016, smo se drugošolci odpravili v Lokavec. Sprehodili smo se do izvira Hublja in nato čez zaselek Gorenje do šole v Lokavcu. Tam smo pomalicali in se osvežili, si ogledali učilnico drugošolcev ter se poigrali na igralih. Nato je sledil kros. Med dečki so prva tri mesta osvojili: Matej Žonta (1), Jernej Remškar (2) in Matic Brataševec (3.) Med deklicami pa so bile najhitrejše: Ajda Bačer (1), Ula Kalin (2) in Meta Kržišnik Furlan (3). Vsem iskreno čestitamo!

Do šole smo se vračali ob Lokavščku. Bili smo že nekoliko utrujeni, vendar zadovoljni, da smo se lahko na lep sončen dan razgibali v naravi.